۱۰ روش عالی برای یافتن دوستان جدید

اکثرِ ما بیش از ۱۰۰ نفر(همه‌ی دوستان فیس‌بوکی و لینکداین‌ و سایر گروه‌های مجازی) را می‌شناسیم، ولی چند تا از آنها را می‌توانیم دوستان خوب‌مان بنامیم؟
پس، سوایِ بامحبت بودن(که خیلی خوب جواب می‌دهد)، ما آدم بزرگ‌ها چطور با هم دوست می‌شویم؟ گفتنِ “با من دوست می‌شی؟” دیگر مثل وقتی که بچه بودیم جواب نمی‌دهد، این طور نیست؟
در این نوشتار ۱۰ روش دیگر دوست‌یابی به شما معرفی می‌شود:

۱. با آدم‌هابجوشید:
می‌دانم ممکن است در آغاز این کار عجیب یا معذب‌کننده به‌نظر برسد به‌خصوص اگر به سبک “با غریبه‌ها حرف نزن“ بار آمده باشید(برخلاف من که مادرم می‌توانست با هرکسی سر صحبت را باز کند و به گفت‌وگو بپردازد، حتی اگر آنها زبان مادرم را بلد نبودند! ). جوشیدن با کسانی که تمایل دارید با آنها دوست شوید، و شکستن حریم امن عزلت‌تان ارزش تلاش‌کردن را دارد. دعوت کردن آدم‌ها به یک رویداد می‌تواند روش بی‌نظیری برای شناخت بهترِ آنها باشد. اگر این کار گام بسیار بزرگی به نظر می‌رسد، پس برای شروع اول سر صحبت را باز کنید و بعد با آنها گرم بگیرید.

۲. گرم بگیرید:
بسیار خوب، پس شما کسی را که دوست دارید دیده‌اید و حالا مایل هستید او را بیش‌تر بشناسید. چه باید کرد؟ از طریق ایمیل‌زدن به او، فرستادن درخواست دوستی در فیس‌بوک یا لینکت‌این، یا تلفن‌زدن، با او گرم بگیرید و این بار، از او بخواهید شما را در انجام کاری همراهی کند. بیش از یک گزینه هم پیشنهاد بدهید، مثلا نوشیدن، رفتن به یک رویداد یا قهوه خوردن.

۳. جوری با آدم‌ها رفتار کنید که انگار از قبل با هم دوست بوده‌اید:
از صحبت‌کردن یا تعامل با آدم‌ها لذت ببرید، به آنها علاقمند شوید و واقعا به آن‌چه می‌گویند گوش دهید. در تعاملات‌تان عجله نکنید. کاری کنید آدم‌ها بفهمند برای‌شان وقت کافی می‌گذارید. وقتی این کار را بکنید امواج مثبتی می‌فرستید که شما را واقعا در نظر دیگران دوست‌داشتنی جلوه می‌دهد. یک نکته برای صاحبان کسب‌و‌کار: این کار در مورد مشتریان هم جواب می‌دهد- طوری با آنها رفتار کنید که انگار از قبل مشتری‌تان بوده‌اند و آن‌وقت ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

۴. به آدم‌ها سلام کنید، به‌جای آن‌که منتظر شوید آنها به شما سلام کنند:
به آدم‌ها محل بگذارید. شاید بهترینِ دوست یکدیگر نشوید، ولی بعدا که بخواهید سر بحث و گفت‌وگو را باز کنید اگر از قبل آشنایی داده‌باشید و ثابت کرده باشید خون‌گرم هستید و آمادگی دوست شدن را دارید، کار راحت‌تری در پیش خواهید داشت.

۵. از غیبت کردن بپرهیزید:
یک گفتاورد ترکیه‌ای معروف هست که می‌گوید اگر “کسی پیش شما غیبت کرد، از شما هم پیش دیگران غیبت خواهد کرد! “ پس مراقب دوستی با آدم‌های اهل غیبت باشید. اگر در کسی که با او دیدار می‌کنید متوجه چنین خصلتی شدید- احتمالا او دوست ایده آلی برای‌تان نخواهد شد- مراقب باشید که چه چیزهایی را با او در میان می‌گذارید.

۶. خودتان باشید:
وقتی خودمان باشیم(و دست از رفتاری که فکر می‌کنیم درست است برداریم) نور منحصربه‌فرد خود را به زندگی دیگران خواهیم تاباند، که به نوبه‌ی خود باعث می‌شود آنها از این که خودشان باشند با ما احساس راحتی کنند. فکر نمی‌کنم کسی دل‌اش بخواهد با یک آدم قلابی دوست شود.

۷. با دوستان دوست‌تان دوست شوید:
یک روش سریع برای یافتن دوستان جدید، دوست شدن با دوستان دوست‌تان است. این آدم‌ها را در دورهمی‌ها یا میهمانی‌های دوست‌تان به‌راحتی می‌توانید بشناسید، یا اگر می‌دانید کسی که می‌خواهید با او آشنا شوید چه کسی است، دوست‌تان را به چیزی دعوت کنید، یا خودتان میزبان میهمانی یا دورهمی بشوید، و از دوست‌تان بخواهید دوست‌اش را همراه بیاورد. اگر به شدت خواهان دوست‌یابی هستید، حتی اگر خبر ندارید با چه کسی روبه رو خواهید شد، به میهمانی‌ها و رویدادها بروید. این یک فرصت برای دیدار با اشخاص جدید است.

۸. یک کلاس سرگرم‌کننده بردارید یا به یک تیم ورزشی بپیوندید:
فرصت‌های یادگیری بسیاری برای بزرگ‌سالان هست. مثلا آشپزی، جواهرسازی یا کلاس یوگا را امتحان کنید یا به یک تیم ورزشی بپیوندید- تیم فارغ التحصیلان دانشگاه، یک رقابت محلی، یا درست کردن یک تیم اجتماعی که ترکیبی از همکاران‌تان، دوستان تان و دوستان همکاران‌تان باشد.

۹. به فارغ‌التحصیلان، دانشجویان قدیمی یا دیگر گروه‌های شبکه‌ای بپیوندید:
هنوز، گروه‌ها و موسسه‌های متعددی هستند که در طول سال میزبان رویدادهای مختلفی هستند و شما می‌توانید به آنها بپیوندید. من خودم عضو دو گروه هستم- شبکه‌ی آدلاید(از سال ۲۰۰۰) و اس.ای.اس.اس.آی و ازطریق هر دوی آنها چند دوست بی‌نظیر پیدا کرده‌ام.

۱۰. تنها مسافرت کنید:
دنیا را بشد و با آدم‌های هم‌فکر ارتباط برقرار کنید. من در یک تورِ ۱۰ روزه‌ی داخل اروپا در دهه‌ی دوم زندگی‌ام به تنهایی سفر کردم، و در عرض یک ساعت، ۵ دوست پیدا کردم که برای همسفری عالی بودند. و، جالب آن‌که، دو تا از آنها الان با هم ازدواج کرده‌اند.

منبع : آلامتو

اشتراک گذاری:

1 فکر می‌کنند “۱۰ روش عالی برای یافتن دوستان جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.