صلاحیت حمید رسایی برای شرکت در انتخابات تأیید نشد

حمید رسایی نماینده‌ تهران در مجلس که برای دهمین دوره انتخابات مجلس نیز کاندیدا‌ شده، از سوی هیأت اجرایی انتخابات تهران رد صلاحیت شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سه‌شنبه ۱۵ دی گزارش داد که حمید رسایی در آخرین جلسه هیأت اجرایی انتخابات تهران در روز یکشنبه ۱۳ دی‌ماه رد صلاحیت شده است.

رسایی با انتشار مطلبی در سایت شخصی‌اش نوشت با وجود این که درخواست و پرسش او از مراجع چهارگانه پاسخ مثبت گرفته اما رد صلاحیت شده است.

مراجع چهارگانه شامل وزارت اطلاعات، دادستانی، نیروی انتظامی و ثبت احوال است که هیأت‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان در مورد نامزدهای انتخابات از آن‌ها پرسش می‌شود.

رسایی گفته که هیأت اجرایی انتخابات به استناد حکم هیأت بدوی تخلفات اداری، او را رد صلاحیت کرده است.

محمد اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در نهاد ریاست‌ جمهوری ایران سال گذشته گفته بود که دو نماینده تهران به دلیل «تخلفات مالی» که داشته‌اند، به «محرومیت از انتصاب در پست‌های حساس» محکوم شده‌اند.

رسانه‌ها‌‌ همان زمان گزارش دادند که یکی از این نمایندگان، حمید رسایی نماینده تهران در مجلس است که پیش‌تر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بوده است.

پیش از این نیز محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری گفته بود که این نماینده مجلس به اتهامات «مسائل مالی و توهین به مقدسات» از سوی دادگاه ویژه روحانیت محکوم شده است.

حمیدرسایی از نمایندگان عضو جبهه پایداری و از مخالفان سرسخت دولت است.

رسایی پیش‌تر گفته بود که اگر رد صلاحیت شود، اعتراض خواهد کرد.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.